zadzwoń

70 877 70 53 wew 124

Wyślij sms

o Treści MOKRA.KAPA na nr 73976

70 877 70 53 wew 124

WAZEKTOMIA JAKO METODA KONTROLI URODZEŃ: CZY TWÓJ MĘŻCZYZNA POWINIEN PODDAĆ SIĘ WAZEKTOMII?

Wyślij sms o Treści MOKRA.KAPA na nr 73976

W razie potrzeby zrobię wazektomię.

Słowa oszołomiły mnie, że przez chwilę milczałem po tym, jak powiedział mi to mój nowy partner seksualny. Rozmawialiśmy o tym, jaką formę antykoncepcji chcemy stosować podczas uprawiania seksu.

Nigdy nie stosowałam hormonalnych środków antykoncepcyjnych, a pomysł noszenia wkładki bez znieczulenia powodował, że moje kolana słabły (i nie w dobry sposób), więc jedynym rodzajem ochrony, jaki stosowałam w przeszłości, były prezerwatywy.

Mimo młodego wieku nie mam zamiaru mieć dzieci i planuję założenie jajowodów. Podzieliłam się tym z moim nowym partnerem seksualnym i powiedziałam mu, że chociaż jest to opcja w większości krajów świata, nadal jest to metoda antykoncepcji trudna do zdobycia dla kobiet.

W Wielkiej Brytanii sterylizacja kobiet jest legalna, ale powodzenia w znalezieniu lekarza lub kliniki, aby to zrobić, zwłaszcza jeśli jesteś samotną bezdzietną kobietą w wieku poniżej 30 lat. spowodowane tą procedurą jest trudne do zdobycia.

W przypadku kobiet poszukujących sterylizacji lekarze zachęcają je do rozważenia innych odwracalnych form antykoncepcji – pigułki, implantu, wkładki wewnątrzmacicznej itp. Opieka może być.

„Antykoncepcja to nasza odpowiedzialność. Ostatecznie jednak do Ciebie należy wybór metody, którą chciałbyś, abyśmy zastosowali, ponieważ to ona najbardziej wpływa na Twój organizm” – powiedział mój nowy partner na zakończenie naszej rozmowy. I nie myli się.

Podczas gdy wybór odpowiedniego środka antykoncepcyjnego i bezpiecznego seksu zależy od obojga partnerów, w związkach heteroseksualnych to kobiety ponoszą ciężar skutków ubocznych, muszą brać Plan-B, co może być nieprzyjemnym doświadczeniem i muszą się martwić. o ciąży.

I z ostatnimi wydarzeniami w Stanach Zjednoczonych, gdzie Sąd Najwyższy postanowił unieważnić konstytucyjne prawo kobiet do aborcji; Polski rząd, który zakazuje aborcji i chce, aby wszystkie kobiety w ciąży rejestrowały się w rządzie, a członkowie Brytyjskiej Partii Konserwatywnej wyrażający pogląd, że „kobiety nie powinny mieć pełnej autonomii ciała” są bardziej niż kiedykolwiek zagrożeni dla kobiet.

Wazektomy wydają się być prawdopodobną formą kontroli urodzeń dla par heteroseksualnych.

Częstym zmartwieniem mężczyzn, jeśli chodzi o obcinanie rurek, jest to, że mogą nagle stracić popęd seksualny. Ale badania pokazują, że wazektomia nie ma negatywnego wpływu na ilość uprawianego seksu. Wręcz przeciwnie, pary, u których partner miał raport z wazektomii, uprawiają więcej seksu.

Te odkrycia nie są zaskakujące. Wiele kobiet ma problemy z lękiem i stresem swojego ciała i życia, co czasami uniemożliwia im w pełni czerpanie przyjemności z seksu. Jeśli strach przed przypadkową ciążą zniknie, należy wziąć pod uwagę jeden mniej stresujący czynnik.

Ponadto, jeśli kobiety nie muszą radzić sobie ze skutkami ubocznymi metod kontroli urodzeń, takich jak pigułki lub implanty, mogą na ogół mieć większy nastrój na seks.

I przyznajmy tylko, że mężczyzna biorący pełną odpowiedzialność za swoje i twoje zdrowie i samopoczucie seksualne jest po prostu gorący i… podniecający seksualnie. Jak ujął to dr Pastuszak, urolog i specjalista ds. reprodukcji na Uniwersytecie w Utah: „Kobiety tak wiele robią. W dzisiejszych czasach kobieta nadal bardzo często jest zarówno osobą zawodową, jak i osobą opiekującą się dziećmi, wychowującą dzieci i prowadzącą gospodarstwo domowe. Facet może wkroczyć i wykonać swoją część. ”

Wreszcie wazektomia jest znacznie tańsza niż sterylizacja kobiet. W Wielkiej Brytanii jest to bezpłatne w ramach NHS, a jeśli zdecydujesz się na prywatność, będzie to kosztować od 500 do 800 funtów. NHS obejmuje również sterylizację, ale jest trudniej ją uzyskać, ponieważ lekarze mogą ci odmówić. A jeśli zdecydujesz się na prywatność, koszt może wzrosnąć do 4000 funtów.

Mój nowy partner seksualny jest na tej samej stronie, jeśli chodzi o chęć posiadania biologicznych dzieci – ani on, ani ja nie chcemy mieć dzieci, więc nie jest niespodzianką, że zasugerował to jako opcję kontroli urodzeń. Ale co, jeśli na dłuższą metę chcesz mieć dzieci? Czy wazektomia jest opcją odwracalną?

Jednym z powszechnych nieporozumień dotyczących wazektomii jest to, że są one w 100% odwracalne, w przeciwieństwie do sterylizacji kobiet. Jednak rzeczywistość jest zupełnie inna. Badania pokazują, że wazektomie nie są tak łatwo odwracalne, jak sądzimy, a im dłuższy czas między wazektomią a odwróceniem, tym mniej jest to możliwe.

Oficjalna strona internetowa NHS (Krajowa Służba Zdrowia Wielkiej Brytanii) radzi: „Wazektomię podejmuj tylko wtedy, gdy jesteś pewien, że nie chcesz mieć więcej dzieci lub nie chcesz mieć żadnych dzieci. Zawsze powinno być widoczne

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x